ما در سراسر کشور سفارش می گیریم. بازگشت 30 روزه. ارسال رایگان برای سفارشات بیش از 100 تومان

 • خط تلفن: (+00) 987 877 821

قانون های دکوراسیون داخلی

 • خانه
blog-02

اطلاع از قوانین دکوراسیون داخلی خانه مانند؛ تعادل رسمی و غیر رسمی، مقیاس، نسبت، خط، ریتم، جریان ترافیک، رنگ، الگو و بافت، می تواند به شما کمک کند
که گزینه های بهتری را برای تزئین خانه خود انتخاب نمایید.
آیا تا به حال برایتان پیش امده که اتاقی را تزئین کنید و در پایان کار متوجه شوید که آن چه انتظار داشتید از آب در نیامده است؟ شاید شما تمام قوانین را دنبال کرده باشید،
اما از قدرت احساستان استفاده نکرده باشید؟

فقط یک عنصر طراحی ناقص ممکن است شما را از رسیدن به کمال باز دارد!
حتی جزئیات کوچک، مانند یک میز قهوه که در کنار مبل قرار داده شده، می تواند کل اتاق را به هم بریزد.
دانستن قوانین طراحی داخلی خانه می تواند به شما در ترتیب مبلمان ، تعیین نقاط کانونی اتاق، تعادل رنگ ، الگو، بافت و ایجاد توهم فضایی بیشتر در یک اتاق کوچک کمک کند.

قوانین طراحی فضای داخلی خانه تعادل در طراحی خانه

اتاق را به عنوان یک قایق تصور کنید اگر یک طرف قایق را پر کنید، و طرف دیگر را خالی بگذارید چیزی نخواهد گذشت که غرق خواهد شد. به همین ترتیب، اگر شما تمام مبل هایتان را در یک طرف یا گوشه اتاق قرار دهید، اتاق می تواند نامتعادل به نظر آید. در طراحی اتاق خود، آن را به چهار بخش تقسیم کنید. و تمام مبلمان خود را به طور مساوی در تمام چهار بخش اتاق بچینید.

علاوه بر این، اگر مبلمانتان دارای ارتفاع و طول های مختلفی هستند، اتاقتان به طور عمودی غیر متعادل می شود.هدف شما، هنگام تنظیم مبلمان، تقسیم مساوی “وزن” در اطراف اتاق است.
به عنوان مثال، یک شومینه در یکی از گوشه های اتاق باید با چیز دیگری در گوشه ی دیگر اتاق متعادل شود تا “وزن بصری” کار به هم نخورد، این چیز می تواند یک طاقچه، یک پنجره یا یک میز کنسول باشد.

تعادل متقارن یا رسمی

تعادل متقارن یا رسمی برای کسانی که ترجیح می دهند فضای منظم، آرام و رسمی در اتاق خود داشته باشند مناسب است. قوانین طراحی داخلی رسمی مبتنی بر تقارن است. سبک اتاق را ببینید و مبلمان خود را به طور متقابل بچینید.این کار می تواند بسیار ساده باشد. هدف طرح متقارن این است که هر طرف اتاق را در امتداد یک خط محوری خیالی که در وسط اتاق قرار دارد در نظر بگیریم.

این الگو با استفاده از مبلمان یکسان یا مشابه که در هر طرف قرار می گیرند قابل اجراست. به عنوان مثال، خط محور یک اتاق ممکن است در مرکز یک شومینه قرار داشته باشد. شومینه شما ممکن است با کابینت یا پنجره هایتان متناسب باشد. برای ایجاد ظاهری متقارن، صندلی های یکسان، صندلی های راحت و یا سفارشی را همراه با میز یا لامپ های ست با آن در اطراف شومینه قرار دهید.
یا یک نیمکت مبلی را با یک میز قهوه در کنار شومینه قرار دهید تا فضایی آرام و لذتبخش را ایجاد نمایید.

تعادل نامتقارن یا غیر رسمی

تعادل نامتقارن یا غیر رسمی برای کسانی که به دنبال هیجان و انرژی و خلاقیت بیشتری در دکوراسیون خانه خود هستند مناسب است. اتاق نامتقارن ممکن است توسط یک شومینه خارج از مرکز، یک پنجره خارج از مرکز یا جزئیات معماری که باعث می شوند مبلمان خود را مانند یک پله مارپیچ بچینید تزئین می شود. در هنگام تنظیم مبلمان در اتاق نامتقارن، هنوز هم به ایجاد تعادل بصری نیاز دارید، اما می توانید از انواع مبلمان (و اشیاء) در اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف استفاده کنید.

نظر(4)

 1. سحر

  خوب بود

 2. حسین

  پسندیدم

 3. admin

  تست

  1. admin

   تست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *